انواع سنگ مرمریت و کاربرد های آن

سنگ مرمریت که قرن‌ها موردعلاقه امپراطورها و صنعتگران بوده است، یکی از زیباترین و پرطرف‌دارترین سنگ‌ها در جهان به شمار می‌آید.

سنگ مرمریت که قرن‌ها موردعلاقه امپراطورها و صنعتگران بوده است، یکی از زیباترین و پرطرف‌دارترین سنگ‌ها در جهان به شمار می‌آید. سنگ مرمریت در هر رنگ و ابعادی که باشد یک اثر هنری منحصربه‌فرد به‌حساب می‌آید که جلوه بصری ویژه‌ای به نمای خانه می‌بخشد. سنگ مرمریت از آن دسته سنگ‌های آهکی دگرگون شده با طیف رنگی بسیار زیاد و دارای رگه‌ها و فسیل‌هایی است که زیبایی خاصی به این سنگ می‌بخشند. و به همین دلیل توانسته نظر مصرف‌کنندگان و خریداران زیادی را به خود جلب کند.

سنگ مرمریت چگونه تشکیل می‌شود؟

سنگ مرمریت یک نوع سنگ آهکی شکل‌گرفته از رسوبات دریاهای گرم و ترکیب با گرانیت از میلیون‌ها سال قبل است. مرمریت دارای رگه‌ها و فسیل‌هایی به نام استیلولیت می‌باشد. که مانند نوار قلب در بافت سنگ مشاهده می‌شود. که زیبایی خاصی به این سنگ می‌بخشد. سنگ مرمریت از نظر مقاومت از سنگ گرانیت ضعیف‌تر بوده و از تراورتن سخت‌تر است. ازآنجاکه سنگ مرمریت در برابر تغییرات آب‌وهوایی مقاومتی چندانی از خود نشان نمی‌دهد، این نوع سنگ را در فضاهای سرپوشیده ساختمان مورداستفاده قرار می‌دهند. زیرا با تغییرات آب‌وهوایی در بلندمدت باعث شکنندگی، ترک، و ازدست‌دادن رنگ و شکل ظاهری خود می‌شود. و به همین دلیل برای استفاده در فضاهای داخلی مانند: کف واحدها یا دیواره‌های داخلی توصیه می‌شود.

از ویژگی‌های خوب یک سنگ مرمریت مرغوب می‌توان به خطوط کم آهکی روی سطح آن و رنگ سفید نام برد. هر چه این خطوط کمتر و رنگ آن سفیدتر باشد سنگ مرمریت مقاوم و مرغوب‌تر است.

سنگ مرمریت پر طاووسی

رنگ سنگ مرمریت چگونه وجود می‌آید؟

مواد معدنی موجود در زمین در هنگام تبلور باعث ایجاد طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها در سنگ مرمریت می‌شود. به‌عنوان‌مثال خاک رس، میکا، کوارتز و اکسیدهای آهن از رایج‌ترین مواد معدنی موجود در سنگ مرمریت هستند. که باعث ایجاد سنگ‌های قرمز، خاکستری و سفید می‌شوند. اکسیدهای هماتیت و آهن نیز غالباً وجود دارند. و می‌توانند رنگ‌های صورتی و قهوه‌ای ایجاد کنند و لیمونیت نیز باعث رنگ‌های زرد و سبز در سنگ می‌شود.

موارد استفاده از سنگ مرمریت

سنگ مرمریت در سنگ‌فرش فضای داخلی، سنگ نمای داخلی، سرویس بهداشتی و مصنوعات سنگی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مزایای سنگ مرمریت

  • زیبایی و تنوع رنگ بالا
  • مناسب برای فضای داخلی ساختمان
  • قیمت مناسب

معایب سنگ مرمریت

  • نا مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی

برای مشاوره و خرید انواع سنگ مرمریت با شماره 09027270216 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *