انواع سنگ های تراورتن و کاربرد های آن

سنگ تراورتن نوعی سنگ آهکی و سخت است که از رسوبات چشمه‌های آب گرم ایجاد می‌شود که در دو نوع موجدار و بدون موج یافت می‌شود.

سنگ تراورتن چیست و چه کاربردی دارد ؟

سنگ تراورتن نوعی سنگ آهکی و سخت است که از رسوبات چشمه‌های آب گرم ایجاد می‌شود که در دو نوع موجدار و بدون موج یافت می‌شود. سنگ تراورتن از دیرباز در بسیاری از زیباترین ساختمان‌های جهان مورداستفاده قرار گرفته شده است. سنگ تراورتن که ظاهر بسیار زیبا دارد و یک کالای لوکس تلقی می‌شود در بسیاری از فضاهای مسکونی و تجاری برای جلوه بصری ویژه مورداستفاده قرار می‌گیرد. ازآنجاکه سنگ تراورتن در برابر تغییرات آب‌وهوایی مقاومت بالایی دارد می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای نمای خارجی ساختمان باشد.

رنگ و شکل ظاهری سنگ تراورتن

سنگ تراورتن دارای بافتی متخلخل و رنگ‌های متنوع و نواری شکل است. تراورتن تنوع رنگی زیادی دارد و در رنگ‌های سفید، کرم روشن، شکلاتی، لیمویی، قرمز، زرد، سیلور و گردویی در طبیعت یافت می‌شوند. ازآنجاکه سنگ تراورتن یک سنگ طبیعی است، ممکن است تنوع زیادی در رنگ و طیف رنگی آن وجود داشته باشد و به همین دلیل ممکن است هر دو پروژه هرگز یکسان نباشد، حتی اگر از سنگ یکسانی استفاده شوند.

قیمت سنگ تراورتن

باتوجه‌به فراوانی معادن سنگ تراورتن در ایران قیمت این سنگ نسبتا پایین و مقرون‌به‌صرفه است. قیمت سنگ تحت تأثیر عواملی مانند: رنگ سنگ، موج در سنگ، قطر و ابعاد سنگ و… متفاوت خواهد بود. توجه داشته باشید که هرچقدر رنگ سنگ تراورتن، روشن‌تر و شفاف‌تر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. به همین دلیل تراورتن سفید و موجدار از گران‌ترین نوع تراورتن‌ها به شما می‌آید و می‌توان به تراورتن عباس‌آباد اشاره کرد.

مقاومت سنگ تراورتن

سنگ‌های تراورتن از لحاظ ماندگاری و مقاومت نسبت به سنگ‌های مرمر بیشتر و از گرانیت کمتر هستند. سنگ‌های تراورتن در برابر تغییرات آب‌وهوایی و باران و برف مقاوم می‌باشد. به همین دلیل می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای نمای خارجی ساختمان باشد.

کاربرد سنگ تراورتن

سنگ تراورتن کاربردهای گوناگونی در ساختمان دارد. از جمله، نمای اصلی و بیرونی، نمای داخلی و کف پوش، دیوارهای داخلی و محوطه‌سازی.

مزایای سنگ تراورتن چیست؟

  • زیبایی و تنوع رنگ
  • مقاوم در برابر شرایط آب‌وهوایی
  • چسبندگی بالا
  • قیمت مناسب

معایب سنگ تراورتن چیست؟

  • عدم یکنواخت بودن رنگ
  • جذب آب بالا

برای مشاوره و خرید انواع سنگ تراورتن با شماره 09027270216 حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *